خانه / اخبار نهاد / کارگاه آموزشی امنیت سایبری و موبایل در واحد نور

کارگاه آموزشی امنیت سایبری و موبایل در واحد نور

کارگاه فرهنگی با موضوع جنگ سایبری و امنیت موبایل مورخه ششم(۶) آبان ماه ۹۳ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور برگزار شد.New Folder 11
این کارگاه که با تدریس  آقای پویان افضلی به همت دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور و با همکاری دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد استان مازندران و درحضور جمعی از دانشجویان برگزار شد که مورد استقبال زیادی مواجه شد.

در این کارگاه ابتدا استاد با طرح چند سوال از سطح علمی حاظرین در کارگاه آگاهی کسب نمود سپس به بیان رئوس و سرفصل های کارگاه پرداخت. مباحث ارائه شده در این کارگاه عبارت از: ابعاد امنیت در فضای مجازی،معرفی تهدیدهای سایبری،امنیت رمز عبور و راه کارهای مقابله با هک شدن رمز عبور،امنیت vpn و خطرات استفاده از vpn ناشناس و نا امن،حریم شخصی و ابزارهای ارتقای حریم شخصی،امنیت در وبگردی،امنیت اطلاعات و ابزارهای مربوطه مفید، معرفی راه کار های امنیت گوشی های هوشمند، معرفی ابزارهای امنیت برای ایمن تر کردن گوشی و… بود.

افضلی در ادامه گفت: رشد سریع بدافزار در گوشی های تلفن همراه در چند سال اخیر، حاکی از میزان اهمیت تهدیدات و مخاطرات آن برای اهداف کسب وکار و همچنین کاربران خانگی است.

افزایش نرم افزارهای مخرب در گوشی های تلفن همراه و سوء استفاده های مربوط به آنها و همچنین نحوه استفاده افراد از آنها موجب افزایش شدید تعداد بدافزارها شده است. با توجه به اینکه امروزه کاربران زیادی از گوشی های هوشمند و تبلت ها استفاده نموده و میلیون ها نرم افزار برای کاربردهای مختلفی از قبیل بازی، سرگرمی، رسانه های اجتماعی و نقل و انتقالات بانکی نصب می شوند، بسیاری از مهاجمان سایبری توجه خود را به این گونه فعالیت ها معطوف نموده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *