خانه / اخبار نهاد / برگزاری طرح ضیافت اندیشه فعالان فرهنگی سیاسی دانشگاه های مازندران

برگزاری طرح ضیافت اندیشه فعالان فرهنگی سیاسی دانشگاه های مازندران

طرح ضیافت اندیشه فعالان سیاسی فرهنگی دانشگاه های مازندران در سال ۹۳ با مسئولیت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه مازندران و با مشارکت دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان مازندران وبا اشراف وحمایت دفتر استانی نهاد مقامار معظم رهبری دانشگاه های مازندران با حضور ۳۵۰ نفر از دانشجویان فرهنگی فعال دانشگاه های استان مازندران مورخ ۱۰ لغایت ۱۵ شهریور ۹۳ در مشهد مقدس  با برنامه های متنوع آموزشی ،فرهنگی وفوق برنامه برگزار گردید.

مراسم افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه فعالان فرهنگی و سیاسی دانشگاه های استان مازندران با حضور ۳۵۰ نفری دانشجویان دانشگاههای مازندران در جوار حرم ملکوتی حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)برگزار گردید.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، حجت الاسلام حسینی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه مازندران ضمن خیر مقدم به دانشجویان با بیان اینکه در هر سال از برگزاری طرح ضیافت اندیشه هدف خاصی مد نظر بوده است گفت: از مهم ترین اهداف این دوره می توان به ایجاد گروه ها و کانون های  منسجم دانشجویی فعال، جهت برنامه ریزی و هدایت برنامه های فرهنگی و مذهبی دانشگاه اشاره کرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم هبری در دانشگاه مازندران با اشاره به موضوعاتی که دانشجویان علاقه مند و فعال می توانند در این  دوره آموزش ببینداذعان داشت: تعیین اولویت ها ، مشخص شدن  مسائل دانشگاه، آشنایی با چالش های موجود در دانشگاه ، شناسایی جریان های فکری در دانشگاه ها ، آشنایی کانون ها ، تشکل ها، هیئت های مذهبی از ظرفیت و پتانسیل یکدیگر ، سوق دادن دانشجویان فعال در جهت هم پوشانی و پوشش هم در برنامه ها در برنامه های مختلف دانشگاه و … را از دیگر اهداف مهم این دوره طرح ضیافت نام برد.

حجت الاسلام حسینی عنوان داشت: همان طور که در اذن دخول حرم مطهر و ملکوتی حضرتش می خوانیم و معتقدیم آن بزرگوار بر هر آنچه که از ذهن و دل و تصورات ما می گذرد و آگاه است ضمن طلب دعای خیر از دانشجویان، آنان را به استفاده هر چه و بیشتر از تمامی برنامه ها ی این دوره طرح ضیافت که هم حاوی برنامه آموزشی کامل و هم از حیث برنامه ریزی امور فوق برنامه و فرهنگی و مذهبی حاوی موارد متنوع و جذاب بوده است دعوت کرد.

همچنین در این مراسم حجت الاسلام ابراهیمیان،مسئول نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی مازندران ضمن خیر مقدم و تبریک ایام ولادت حضرت امام رضا(ع) به تشریح برنامه های فرهنگی و فوق برنامه طرح پرداختند.

حجت الاسلام ابراهیمیان با اشاره به اینکه در تدوین امور فرهنگی و فوق برنامه این طرح سعی شده است ، مسائلی مد نظر قرار گیردکه جز مطالب مبتلا به و کاربردی دانشجویان نظیر شیوه وسبک زندگی اسلامی ، امنیت دانشجویان در ورود و فعالیت در عرصه های مجازی و شبکه های اجتماعی و غیره  نباشد.

وی در تشریح سبک زندگی اسلامی دانشجویی با اشاره به حدیث به امام رضا (ع) عنوان داشتند:مبادا جوانان دانشجوی ما در مواجه با ناملایمت سختی های موجود و طبیعی زندگی نا امید گشته و میدان در عرصه های مختلف خالی نمایند که همین سختی ها ، ناراحتی ها،مشکلات قطعا و یقینا از نشانه های طبیعی ونیز موجب تعالی و تکامل شخصیت انسان های می باشد معاون فرهنگی و فوق برنامه طرح ضیافت اندیشه در پایان به راز های  سعادت و خوشبختی انسان از آیات وروایات به طرح موارد از دیدگاه قرآن و روایت دیدگاه علمی دانشمندان پرداختند که مورد توجه و اقبال دانشجویان واقع گردد.

در ابتدای این مراسم پس از قرائت قران کریم و سرود مقدس جمهوری اسلامی  ، کلیپی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع دانشگاهیان  و دانشجویان پخش شد که معظم له به تشریح نقش دانشجو و دانشگاهیان در شناخت دشمن و دسیسه ها و توطئه های ان به ویژه تمرکز آنان بر مراکز علمی و دانشگاهی پرداختند.

کلاس های آموزشی طرح ضیافت اندیشه فعالان فرهنگی سیاسی دانشگاه های مازندران در ۵ عنوان مدیریت جهادی، حقوق دانشجویی، تکنیک های عملیاتی روانی، خبر نویسی، جریان شناسی سیاسی، آشنایی با رسانه های دانشجویی با حضور اساتید چون رهدار، معماریانی، فروغی، فیاضی، ابراهمیان، حسینی، نوروزی و.. به طور منظم و در ساعات تعیین شده برگزار گردید.

عتل ار اباباب urlعت url IMG_8669 ۲۱۴۵۴۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *