خانه / کارگاه ویژه اساتید ( ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه های آزاد اسلامی مازندران )

کارگاه ویژه اساتید ( ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه های آزاد اسلامی مازندران )

 

به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی مازندران و با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر (دفتر هم اندیشی) کارگاه ویژه اساتید ( ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه های آزاد اسلامی مازندران ) ، با محوریت موضوعات:

الف: شاخصه های عرفان اسلامی از منظر امام خمینی (ره)

ب: آسیب شناسی آثار تخدیری عرفان های نوظهور

مورخ ۵/۵/۹۶ در  سالن اجتماعات واحد فیروزکوه با حضور مدرسین کارگاه حجت الاسلام دکتر حسینی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران و حجت الاسلام دکتر ابراهیمیان ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائمشهر برگزار گردید.

پس از خیر مقدم و خوشامد گویی توسط ریاست محترم واحد سوادکوه آقای دکتر صفری،

جناب دکتر ابراهیمیان با اشاره به عرفان و دیدگاه امام خمینی (ره) به آن خاطر نشان کردند: عرفان در لغت به معنی شناخت ودر اصطلاح یا عرفان نظری است یا عملی .عرفان نظری شناخت عرفان از راه شهود و مشاهدت است و عرفان عملی سیر منازل سلوک از اولین تا فناء فی الله له می باشد.

ایشان دربخش دیگری از سخنان خود گفتند: ( گفتند تمام عرفان های عملی را در ۵مرحله خلاصه کردند: ۱٫ مبدا حرکت ۲٫مقصد حرکت ۳٫منازل دهگانه ۴٫حالات و مقامات ۵٫پیرو مرشد و سپس در مورد هرکدام به ایراد مطالبی پرداختند.

در ادامه دکتر حسینی به عنوان مدرس بعدی کارگاه: با اشاره به جایگاه ونقش عرفان در آموزه های اسلامی بیان داشتند: نسل جدید  تشنه معارف پاک و ناب عرفان الهی و اسلامی است و اگر شما اساتید که مخاطبین دانشجویان هستید آموزه های عرفان خالص شیعی برای آنها تبیین نشود، باتوجه به جاذبه های کاذب که عرفان های کاذب و نوظهور دارند نسل جوان را به خود جذب میکنند.

ایشان در پایان افزودند: مقصد درعرفان اسلامی این است که انسان را وصل به خدا کند و بیشتر بداند که خدا است و او می بیند و می داند و باید در هر امور به او تیکه کرد و ازاو درخواست کرد.